خطوط داخلی در سانترال پاناسونیک

خطوط داخلی در سانترال پاناسونیک

 

خطوط داخلی به مجموعه ای از خطوط تلفن مشترک بین کاربران اشاره دارد. این خطوط کانال های ارتباطی درون سازمانی می باشد که سیگنال های زیادی را حمل می کند. به یک شماره منحصر به فرد سه تا شش رقمی شماره داخلی می گویند که تماس با خط را امکان پذیر می کند. سیستم سانترال داده های تماس های دریافتی را توسط برنامه ریزی که شده است به کاربران انتقال می دهد. اگر خطوط داخلی وجود نداشت، هر شرکت برای هر کارمند خود باید یک خط شهری خریداری می کرد. در عوض، شرکت با اتصال خطوط شهری به مرکز سانترال می تواند آن ها را به اشتراک بگذارد. یکی از مسائلی که با رشد مجموعه و افزایش پرسنل نیاز به گسترش آن می باشد، اضافه کردن خط داخلی به سانترال است. شرکت عصر ارتباطات با سال ها تجربه در صنعت مخابرات می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 

نحوه اضافه کردن خط داخلی به سانترال

مراکز تلفن سانترال پاناسونیک ارائه دهنده 3 مدل خطوط داخلی بسته به نیاز کاربران می باشد. این دسته بندی بر اساس خدمات مد نظر و در نهایت بودجه شما برای راه اندازی شبکه است.

  1. خطوط آنالوگ
  2. خطوط دیجیتال
  3. خطوط تحت شبکه (IP)
  4. خطوط هایبرید

 

  • خطوط آنالوگ سیگنال صوتی را به پالس های الکترونیکی تبدیل می کند. سیستم آنالوگ ده ها سال است که وجود دارد فناوری پیچیده ای ندارد و استفاده از آن ارزان می باشد. اما سیگنال های آنالوگ محدودیت های در میزان انتقال داده دارند.

 

  • خطوط دیجیتال سیگنال صوتی را به کد های باینری تقسیم می کند که در آن داده های صوتی با یک سری از  “1” و “0” انتقال می دهند. همچنین دستگاه دیگری که همه اعداد را دریافت می کند، دوباره آن هارا به سیگنال اصلی تبدیل می کند. مزیت تلفن دیجیتال این است که صدای کدگذاری شده در یک طرف دقیقاً با آنچه در طرف دیگر رمزگشایی می شود، یکسان است. اینگونه می تواند هرگونه خطایی را که در انتقال داده ممکن است رخ داده باشد را تصحیح می کند. به نظر شما همه اینها می تواند به چه معنایی است؟ مکالماتی با وضوح بیشتر و بدون تحریف جواب این سوال می باشد.

 

  • خطوط تحت شبکه ( IP یا VoIP) صدا را از طریق پروتکل اینترنت انتقال می دهند. این خطوط به جای شبکه های تلفنی مخابرات از اینترنت برای برقراری تماس استفاده می کنند. بنابراین یک تماس را کارآمد تر هدایت می کند. در هر مکانی که قرار داشته باشید فقط با اتصال به اینترنت می توانید در بستر شبکه باشد و تماس برقرار کنید.

 

  • خطوط هایبرید ترکیبی از سیستم آنالوگ و سیستم IP است که بین اشکال دو سیم و چهار سیم مسیرهای صوتی دو طرفه تبدیل می شود.

 

برنامه ریزی برای اضافه کردن خط داخلی به سانترال

برای اینکار ابتدا باید بدانید که دستگاه شما داخلی جای دارد یا خیر. درصورت پر بودن همه داخلی ها شما بسته به مدل دستگاه نیاز به کارت سانترال برای افزایش داخلی خواهید داشت. سپس سانترال شما نیاز به برنامه ریزی تخصصی دارد که باید توسط یک شخص حرفه ای انجام شود. اگر این برنامه ریزی توسط شخص فنی انجام نشود امکان بهم خوردن تمام تنظیمات دستگاه وجود دارد که برنامه ریزی مجدد آن هزینه زیادی را بر می دارد. بنابراین برای دریافت بهترین خدمات در اسرع وقت با مجموعه عصرارتباطات تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید