کالر آیدی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کالر آیدی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Caller ID چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آیا این تلفن کالر آیدی دارید؟ و اطلاعاتی که نشان می دهد تا چه حدی می باشد؟!

زمانی که مشتریان به فروشگاه عصر ارتباطات برای خرید تلفن های رومیزی و بی سیم پاناسونیک مراجعه می کنند، اولین سوال خود را اینگونه آغاز می کنند. کالر آیدی و یا سرویس نمایشگر شماره تلفن به شما این امکانات را می دهد که شماره فرد تماس گیرنده را مشاهده کنید. تلفن های ثابت و همراه امروزه به طور معمول برای راحتی مشتریان و کاربران خود از این امتیاز برخوردار هستند. علاوه برآن تجارت و کار و کسب این روزها به صورت شگفت آوری با تلفن های رومیزی و بی سیم پاناسونیک عجین خورده است. اهمیت این موضوع به حدی است که ارتباطات تجاری و شخصی را تحت الشعاع خود قرار داده است و با دیدن اطلاعات فرد تماس گیرنده بر روی تلفن شما می توانید ارتباط بهتری را برقرار کنید. در مراکز تجاری به طور معمول کالر آیدی بر روی PBX یا دستگاه سانترال راه اندازی می شود.

کاربرد کالرآیدی کدام است؟

  • از دفترچه تلفن با کمک کالرآیدی بسیار جذاب تر خواهد شد.

زیرا به محض دریافت تماس و قبل از اینکه گوشی تلفن را بردارید، شما می توانید مشخصات و شماره تلفن، آدرس و دیگر مشخصات شخص تماس گیرنده را مشاهده کنید.

  • رستوران دارها و دیگر مشاغل که در حال خدمات رسانی هستند در اکثر مواقع به تلفن هایی نیاز دارند که دارای Caller ID باشند. با کمک این سیستم دیگر به وجود دریافت کارت اشتراک و به خاطر سپردن کد اشتراکی توسط مشتریان نیازی نخواهد بود. در هر زمانی که مشتری تماس بگیرد، شما می توانید از روی شماره تلفن وی را شناسایی و خدمات لازم را ارائه نمایید.
  • تاکسی تلفنی و یا آژانس های شبانه روزی از دیگر مشاغلی می باشند که علاقه وافری به خرید تلفن های رومیزی و بی سیم پاناسونیک با قابلیت کالرآیدی را دارند. با کمک این امتیاز شما دیگر نیازی به پرسیدن آدرس مسافران خود ندارید. نکته حایز اهمیت این است که در صورتی که مسافر شما چندین آدرس داشته باشد توسط همین سیستم می توانید از روی تلفن محل و آدرس وی را شناسایی کنید.
  • در برخی از سیستم های کالر آیدی امکان ضبط مکالمات بر روی کامپیوتر یا روی کارت حافظه دستگاه وجود دارد.

نحوه فعال سازی کالر آیدی در تلفن های بی سیم پاناسونیک چگونه است؟

آموزش فعال سازی Caller ID زیر تنها مخصوص تلفن های بی سیم پاناسونیک می باشد و برای تلفن های رومیزی کاربرد ندارد.

  • دکمه منو (MENU) را انتخاب کنید.
  • دکمه # را انتخاب و سپس عدد 162 را وارد کنید.
  • با کمک کلید های بالا و پایین ↑↓ و انتخاب گزینه ON کالرآیدی فعال و با انتخاب OFF غیرفعال کنید.
  • Save را برای ذخیره کردن عملیات انتخاب کنید.
  • Handset را انتخاب، و کالر آیدی را بر روی گوشی و Base Unit را انتخاب کرده و سپس Caller ID را بر روی واحد پایه تلفن تنظیم کنید
  • برای خروج دکمه OFF را بزنید.

مجموعه عصر ارتباطات بعنوان نمایندگی پاناسونیک با هدف ارتقاء کیفیت ارتباطی موسسات و نهادها مختلف فعالیت می نماید. و اکنون پس از سالها تجربه علمی و عملی در مراکز مختلف آماده همکاری در زمینه ارائه مشاوره های مختلف  همانند فروش، نصب و تعمیرات محصولات پاناسونیک می باشد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید