تعریف خطوط ورودی در سانترال

تعریف خطوط ورودی در سانترال

تعریف خطوط ورودی در سانترال

در سانترال ها تعدادی خطوط فیزیکی وجود دارد که توسط مخابرات در اختیار شما قرار می گیرد. به این خطوط «CO-lines» گفته می شود و دستگاه سانترال را به شبکه تلفن عمومی متصل می کند. خطوط CO یا همان خطوط شهری با trunk همراه است و هر ترانک ممکن است چندین خط شهری داشته باشد. شما با تعریف خطوط در ترانک می توانید عملکرد های متعددی را برای آن ها تعریف کنید. خطوط شهری دارای 3 نوع می باشند.

  1. خطوط آنالوگ: این خط یک کابل مسی منفرد است که از مخابرات به ساختمان شما کشیده شده است. خط آنالوگ قبل از در دسترس بودن ADSL، هم برای صدا و هم برای داده مورد استفاده قرار می گرفت. اما در حال حاضر این خطوط فقط برای تماس صوتی استفاده می شوند. زیرا پهنای باند موجود آن 56 هزار می باشد.

  1. خطوط فیبر نوری: فیبر نوری داده ها را به صورت پالس های نور در امتداد فیبر شیشه ای یا پلاستیکی با سرعت 186000 مایل در ثانیه منتقل می کند. فیبر نوری برای شبکه های داده در مسافت های طولانی و با کارایی بالا استفاده می شود.

  1. خطوط SIP: این خطوط برای تبادل داده های ارتباطی بین دو نقطه یا مکان استفاده می شود. ترانک های SIP اساسا خطوط تلفن مجازی هستند. بنابراین کاربران را قادر می سازند تا از طریق اینترنت با هر کسی در جهان که یک شماره تلفن دارد تماس تلفنی برقرار کرده و دریافت کنند. این خطوط از یک سوئیچ یا مودم استفاده می کنند که در آن داده های صوتی به بسته های دیجیتالی تقسیم می شوند و از طریق شبکه به مقصد نهایی ارسال می شوند.
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
یک پاسخ بنویسید